Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


podrecznik:wynik_badania:analiza_tekstu

Analiza tekstu - szczegóły

Szczegóły analizy tekstu w Raporcie z badania można wyświetlić po wejściu w Treść pracy, a następnie po wyświetleniu się nowego okna w zakładkę Analiza tekstu.

Zakładka ta przedstawia cztery widoki:

1. Znaki specjalne lub spoza języka pracy
na tekście pracy podświetlone zostają znaki uznawane za specjalne oraz takie, które nie znajdują się w alfabecie języka pracy.
2. Nierozpoznane słowa
system rozpozna i zaznaczy słowa spoza języka pracy, co jednak przy pracach zawierających słowa z języków obcych nie będzie wzbudzało podejrzeń.
3. Fragmenty innego stylu
dzięki zastosowaniu stylometrii system zwróci informację o ilości fragmentów, które reprezentują inny styl pisania pracy.
4. Długość wyrazów w badanej pracy
za pomocą paska można określać zakres długości podświetlanych słów znajdujących się w pracy. Granica “≥ 20” wskazuje na wyrazy 20 znakowe i więcej.Wyboru widoku dokonujemy poprzez zaznaczenie kółka znajdującego się po lewej stronie obok nazwy widoku. Zgodnie z wybranym widokiem w tekście wyróżnione zostaną kolorem odpowiednie elementy, zaś strzałkami po prawej stronie obok nazwy widoku można będzie przechodzić pomiędzy tymi elementami.

W widoku czwartym tj. Długości wyrazów w badanej pracy znajduje się linijka, która za pomocą dwóch znaczników - początkowego i końcowego - pozwoli na oznaczenie wyrazów o ilości liter wskazanej w przedziale. Aby móc przemieszczać suwaki należy najpierw włączyć widok Długość wyrazów w badanej pracy.

Dokładny opis analizy tekstu i ich interpretacji znajduje się tutaj.

/var/www/html/dokuwiki/data/pages/podrecznik/wynik_badania/analiza_tekstu.txt · ostatnio zmienione: 2018/12/28 07:16 przez edulinska